Keywords Studios vs Novichem

Keywords Studios
0 - 13

Faworytem do sięgnięcia po komplet punktów w starciu pomiędzy Keywords Studios a Novichem, przed rozpoczęciem gry na murawie, była ekipa rozstawiona w roli gościa. Po 4 kolejkach sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zawodnicy Novichem znajdowali się w tabeli na najniższym stopniu podium, mając na koncie 9 „oczek”. Natomiast gospodarze przed tą serią gier, plasowali się na ostatnim miejscu w stawce, jak dotąd nie zdobywając jeszcze punktów. Mecz od samego początku lepiej ułożył się dla piłkarzy Novichem. Goście prowadzili grę już od pierwszego gwizdka arbitra, spychając rywali do defensywy. Wynik tego meczu w 7 minucie otworzył Denis Duda, a ten gol rozwiązał worek z bramkami po stronie ekipy Novichem. Już 60 sekund później drugie trafienie dla gości zanotował Ksawery Winciersz, a kilka chwil później wynik na 0:3 ustalił Patryk Brychczy. Przed przerwą gracze występujący w białych strojach strzelili jeszcze cztery bramki, co przy zmianie stron dawało rezultat 0:7. W drugiej odsłonie obraz gry na boisku się nie zmienił. Nadal w grze dominowali goście, którzy dokładali na swoje konto kolejne trafienia. Ostatecznie zespół Keywords Studios uległ Novichem 0:13, pozostając tym samym bez zdobyczy punktowej w tym sezonie.